İş Kazası Avukatı

  • Home
  • İş Kazası Avukatı

İş Kazası Avukatı davalarda nasıl bir katkı sağlar?

İş Kazası Avukatı mesai saatleri içinde iş yeri içinde ya da iş yeri dışında işi gerçekleştirirken bir kaza geçirilmesi durumunda ortaya çıkacak karakol, savcılık ve mahkeme aşamalarını profesyonellikle takip eder. Kazanın meydana geldiği andan itibaren sürece avukatınız dahil olursa pürüzsüz bir dava görüleceğini söyleyebiliriz. Çünkü iş kazası avukatı daha önceki tecrübelerine de dayanarak hareket eder. Nerede ne yapılması gerektiğini uzmanlığı olduğu için iyi bilir. Önüne çıkabilecek sorunları öngörür ilerleyen aşamalarda mahkeme de size sorun çıkartabilecek davranışlardan sizi kaçındırır.

Buradaki en önemli unsur iş kazasına maruz kalan işçi hastaneye kaldırıldığı an kazanın iş kazası olduğunu belirtmesi gerekmektedir. İş Kazası Avukatı henüz dahil olmadan hastaneye kaldırılan işçinin bilinci yerinde değilse işçi yakınları ya da yanında olanlar durumun iş kazası olduğunu bildirmesi gerekmektedir.

İş kazası olduğu belirtiği andan itibaren kazaya dair durum tutanaklara geçecektir. İş kazası sonrası işçi için yasal haklar doğmaktadır:

 

– İş gücü kaybı,

– İşçinin çalışamadığı zamanlar için maddi kayıplar,

– Hastane masrafları,

– Tedavi masrafları.

– Manevi Tazminat

Eğer işçi sakat kalır ve çalışamaz hale gelirse, Mahkemenin seyri ona göre ilerleyecektir. Ancak işçi kaza sonrasında vefat ederse farklı bir yol izlenecek ve alınacak tazminat kalemleri değişecektir.

Kazanın ardından ilgili mercilere bilgilendirme yapmak hayati önem taşımaktadır. Bu aslında iş verinin yükümlülüğündedir. Ancak işveren SGK’ya bildirim yapmaktan kaçınabilir. Eğer işveren bu bildirimi yapmaz ve kazaya onun dışında herhangi biri ihbar ederse iş veren zor duruma düşecektir. Görevlendirilen müfettişler o iş yerine mutlaka bir ceza keseceklerdir. İş Kazası Avukatı ile SGK ile yürütülen süreci yakından takip edecek, dosya sorumlusu ile defalarca yüz yüze gelerek işleri hızlandıracaktır. Kazaya şahit olan tanıklar dinlenecek, olay yeri delilleri toplanacak ve var ise görüntüler dosyaya eklenecektir. Bu süreçler tamamlandıktan sonra olay yerine SGK’nın görevlendirdiği müfettişler giderek tahkikat yapacaklardır.

Maddi zararların yanında bir de manevi kayıplar vardır. Burada yine iş kazası Avukatının uzmanlığı devreye girecektir. Daha olay meydana geldiği andan itibaren bu ayrıntıların düşünülerek adımlar atılması gerekmektedir. Yoksa alacağınız manevi tazminat tutarı düşük kalacaktır.

İş Kazası Avukatı sayesinde iş kazası davalarında önemli detaylar çok daha kolay bir şekilde belirlenmektedir.

İş Kazalarında tazminat rakamı nasıl belirlenmektedir?

iş kazalarında tazminat rakamını belirleyen faktörler;

– İşçinin yaşı,

– İşçinin mesleği,

– İş kazası geçirmesindeki kusuru,

– İş yeri güvenlik önlemlerinin alınıp alınmaması durumu,

– Kazayı geçiren işçinin bakmakla yükümlü olduğu kişiler.

Aksi bir durumda İş Kazası Avukatı ile çalışılmazsa 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun 13. maddesinde tanımlanan iş kazası kavramı yaşanmış olsa da doğru tespit edilmeyen durumlarda kişiler beklenen altında bir tazminatla mağdur edilebilmektedir. Bu noktada da İş Kazası Avukatı devreye girmektedir.

İş Kazalarının faaliyet Gruplarına Göre Dağılımı;

İş Kazası Avukatı
Veriler Mimarlar ve Mühendisler Odasından Alınmıştır.

Mimarlar ve Mühendisler Odası 2016 verilerini incelediğimizde en çok iş kazaları ağır sanayi kollarında meydana geliyor. İkinci sırada ise inşaat sektörü bulunuyor. Yollarda meydana gelen kazalar listenin 11. Sırada yer alıyor.

Ancak olay iş kazalarında yaşanan ölüm verilerine gelindiğinde liste tamamen değişmektedir. Bir numaraya inşaat sektörü ikinci sıraya ise kara taşımacılığı gelmektedir.

 

Kaynak : https://www.mmo.org.tr/sites/default/files/ISG%20raporu%202018.pdf

 

İşçinin Dikkatsizliği Sonucu İş Kazası

Böyle durumlarda yine devreye uzmanlık giriyor. İş Hukuku Avukatı mevzuata hakim olduğu için kazada işçinin nasıl haklı çıkabileceğini bilir. Meslekten mesleğe bu durumlar değişiklik arz edebilir. Mesela TIR sürücüsüsünüz ve 10 saattir yolda direksiyon sallıyorsunuzdur. Kaza ne kadar da sürücünün dikkatsizliği sonucu meydana gelse de uzun çalışma saatleri sebebiyle kusur işçinin değil işverenindir. O kadar uzun yola ya iki sürücü çıkmalıdır. Ya da mevzuattaki yeri ne işe ona uygun araç kullanılarak yola devam edilmelidir. İşçinin Dikkatsizliği Sonucu İş Kazası meydana geldiyse bu davada avukatınız gerçekten iyi olmalıdır.

İş Kazası Geçirdim Şikayetçi Olmadım diyorsanız yine bir avukata ihtiyacınız var demektir. Kaza sonrasında yapılan hatalı işlemler ilerleyen süreçte telafi edilebilir ama bunun titizlikle yapılması gerekmektedir. Bu durumlar genelde işçinin kendini suçlu hissetmesinden ya da işverenine duyduğu vefa duygusundan kaynaklanmaktadır. Ancak ilerleyen süreçlerde işçinin sağlık açısından sıkıntıları artınca ve bu sıkıntılara işverenin kayıtsız kalması mağdur olan işçiyi bir arayışa itecektir.

2020 güncel İş Kazası Avukatı fiyatları nedir?

Bu sorunun cevabı biraz alacağınız nitelikli hizmet ile ilgilidir. İyi bir avukatla çalışmak ve haklarınızı sonuna kadar almak istiyorsanız takılmanız gereken en son şeydir avukata ödeyeceğiniz ücret. İş kazaları sonucunda işverenler yüksek miktarlarda tazminatlar öderler. Konuyu araştıran işçiler avukatta bakacağı bu dava da ücret kısmına takılmaz. Önemli olan avukat ve müvekkil arasında bir güven ilişkisinin oluşmasıdır. Mağdur kişinin “evet bu avukat benim haklarımı, güçlü olduğunu düşündüğü işvereninden söke söke alır” demelidir.  İş hukuku avukat ücretleri barolar tarafından belirlenmiştir. Ancak alınacak özel hizmete yönelik fiyat politikası yine hukuk bürolarının takdirindedir. Kişiye göre işe göre bir rakam teklif edebilirler.

İş kazası avukat ücretleri zaten kaza geçirerek ekonomik hayatı sarsılan işçiyi daha da zor durumda bırakacaktır. Meselenin bir diğer tarafı ise iş kazaları uzun soluklu bir hukuk mücadelesi gerektirir. Kaza geçirerek sakatlanan bir daha iş yapamayacak durumda olan işçinin bu masraf ve avukatlık ücretlerini karşılaması oldukça zordur. Böyle durumlarda iş kazası avukatının profesyonelliği devreye girecektir. Yapılacak ufak hamleler hem davayı hızlandıracaktır hem de maddi anlamda zor durumda olan işçiyi rahatlatacaktır. İş kazası kalıcı hasar belirlemek için SGKnın ve mahkemenin çizdiği yolu takip etmek haklarınıza kavuşmanızı geciktirecektir. O yüzden bu alanda uzmanlaşmış İş Hukuku Avukatı işlerinizi kolaylaştırıp hızlandıracaktır.

 

İş kazaları en çok nerede (hangi ilde) meydana geliyor?

En çok iş kazası nerede meydana geliyor? Sorusunun cevabı Türkiye İstatistik Kurumu verilerinde gizlidir.  TÜİK verilerine baktığımızda iş kazaları yoğunluklu olarak Marmara bölgesinde gerçekleşmektedir. Bu kazaları il il inceleyecek olursak;

İş Kazası Avukatı İstanbul

Türkiye’de en fazla nüfus yoğunluğunun olduğu yerdir İstanbul. Hal böyle olunca da ülkenin en büyük firmaları İstanbul kökenlidir. İstanbul’da yaşayan avukatlar dava çeşitliliği açışından hiç sıkıntı çekmezler kendini geliştirmiş hukukçular İstanbul’da yaşılarsa uzmanlaşma yoluna giderler. İstanbul İş Kazası Avukatı açısından oldukça önemli bir merkezdir. İş hukuku avukatı, İstanbul Anadolu Yakası’nda Sultanbeyli, Kadıköy, Tuzla, Pendik, Sancaktepe, İstanbul Avrupa Yakası’nda ise Beylikdüzü, Bakırköy, Bayrampaşa, Bağcılar ve Esenler bölgesinde yoğunlaşmıştır.

İş Kazası Avukatı Kocaeli

Kocaeli önemli sanayi merkezlerimizden bir tanesidir. Özellikle sanayinin yoğunlaştığı Gebze, Darıca, Derince, Dilovası, İzmit, ve Körfez ilçelerinde yaşanan iş kazaları Türkiye ortalamasının oldukça üzerindedir. Burada meydana gelen kazalara Kocaeli İş Hukuku Avukatları bakmaktadır. Sanayinin ve nüfusun artmasıyla birlikte İstanbul ve Kocaeli artık birleşik bir duruma gelmişlerdir. Kocaeli’de iş kazası geçiren vatandaşlar İstanbul’da bulunan iş hukuku uzmanı avukatları tercih etmektedirler.

İş Kazası Avukatı Bursa

Bursa Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumundadır. Özellikle otomotiv sanayiinin kalbi olan Bursa’da iş kazası anlamında sicili kötüdür. Bunun sebebi sanayi şehri olmasıdır. İstanbul, Ankara, İzmir’den sonra Türkiyenin 4. Büyük kentidir Bursa. Sanayi ve iş istihdam alanları üzerinden bir değerlendirme yapacak olursak, Bursa, İstanbul’dan sonra ikinci sırada gelir. Merkez ilçeleri (Osmangazi, Nilüfer, Yıldırım, Gürsu, Kestel) dışında İnegöl, Gemlik ve Orhangazi’de de iş kazası vakaları artmaktadır. Bursa İş Kazası Avukatı açısından diğer illere nazaran daha şanslıdır. Nüfusun yoğunluğu avukatlara da rahat bir çalışma ortamı sağlamıştır. Uzmanlaşmaya gitmek isteyen avukatlar bunu kolaylıkla yapabilir.

İş Kazası Avukatı İzmir

İzmir, İstanbul ve Ankara’dan sonra Türkiye’nin 3. Büyük şehridir. Aslına bakılırsa nüfus yoğunluğu olarak diğer illere nazaran farklılık göstermektedir. İzmir merkez yoğun bir çalışma hayatına sahiptir. Ancak İzmir’in ilçeleri de en az merkez kadar cazibe merkezi özellikle turizm alanında oldukça ilerlemişlerdir. İzmir İş kazası Avukatı yoğunluğu yine merkezdedir. İş mahkemeleri İzmir’in birçok ilçesinde bulunmamaktadır.

İş Kazası Avukatı Samsun

Karadeniz bölgesinin parlayan yıldızı olan Samsun’da iş kazaları organize sanayi bölgesinde yoğunluk göstermektedir. Samsun çevre illerde görülen iş kazalarının da merkezi konumundadır. Çünkü iş kazası geçirilen firmaların genel merkezi Samsun’dadır.

Eskişehir İş Kazası Avukatları

Eskişehir öğrenci şehri olarak bilinir ancak bölgedeki illerinde (Kütahya, Afyon, Bilecik, Uşak ) merkezi konumundadır. Nüfusun artışı beraberinde gelişmeyi de getirmektedir. Memur yoğunluğunun olduğu ilde özel sektörde atılım yapmaktadır. Eskişehir’de % 61 ile hizmet sektörü birinci sırada yer alırken onu yüzde 28 ile sanayi yüzde 11 ile de tarım da sektörü izlemektedir. Eskişehir İş Kazası Avukatı açısından çalışan bürolara baktığımızda sadece bu alanda çalışan hukuk bürosu çok azdır.

İş Kazası Avukatı Antalya

Antalya İçin Akdeniz bölgesinin en büyük ekonomilerinden bir tanesi diyebiliriz. Antalya’da ekonomi Tarım ve Turizm üzerine kuruludur. Verimli toprakları sayesinde Antalya’da her yıl Türkiye’nin dört bir tarafından tarım işçisi çekmektedir. Yine aynı şekilde yaz aylarında turizm sektöründeki hareketlilik kentin nüfusunu katlamaktadır. İş Kazası Avukatı Antalya’da oldukça sınırlıdır.

İş Kazası Avukatı Konya

Konya nüfusunun yüzde 75’i tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır. Nüfusun yüzde 24’ü ise sanayi ile uğraşarak ailesini geçindirmektedir. İş kazaları konusunda Konya’nın sicili oldukça kabarıktır. Bu anlamda Konya İş Kazası Avukatı ve iş davaları yoğunlukludur.

İş Kazası Avukatı Ankara

Ülkemizin güzide şehri aynı zamanda başkentimiz Ankara özellikle devlet kurumları ve üst düzey yöneticilerin ağırlıklı olduğu bir yer. Burada memur ve bürokratların yoğunluğunu sosyal yaşamda da fazlasıyla hissedersiniz. Ankara bulunduğu konum itibariyle diğer illere nazaran daha merkezi bir durumdadır. Hal böyle olunca da çevre illerin her anlamda tedarikçisi Başkent Ankara diyebiliriz. Bu anlamda da Ankara sanayi, ticaret ve iş kolları açısından her geçen gün gelişerek cazibe merkezi halini almaktadır. Başkent olması itibariyle de çok sayıda şirketin genel merkezi buradadır.

2019 yılında Ankara’da meydana gelen iş kazalarında 59 kişi hayatını kaybetmiştir. 2019 yılında en fazla işçinin hayatını kaybettiği şehirler sıralamasında Ankara 7. sırada yer almıştır. 

İş Kazalarının Yıllara ve İllere Göre Dağılımı

İş kazalarını illere göre değerlendirdik ama asıl önemli olan bir şehirde ne kadar işçi çalıştığı yani işçi nüfusu ve çalışan işçilere oranla kazaların oranı nedir, bu veri oldukça önemli. Yine bir örnek üzerinden izah edelim. Bilecik’te toplamda 100 işçi çalışıyor, Sakarya’da ise toplamda 1000 işçi çalışıyor. Bilecik’te 220 yılında meydana gelen iş kazalarında 10 işçinin hayatını kaybettiğini varsayalım. Sakarya’da ise yine bu rakam aynı olsun. Aslında sayılara bakıldığında her iki şehirde de ölen işçi sayısı aynıdır ama çalışan işçi ve nüfusa göre bir oranlama yapıldığı zaman hayatını kaybeden işçi sayısı Bilecik’te yüzde 10’dur. Sakarya’da ise bu oran yüzde 1’dir. Şehirlere göre işçi sayılarına bir göz atalım.

İller İK Sayısı MH*
Sayısı
Ölümlü İK Sayısı Yüz Binde İK Oranı Yüz Binde İK Oranı Sıralama Yüz Binde Ölümlü İK Oranı Yüz Binde Ölümlü İK Oranı
Sıralama
ADANA 6 374 3 47 1 490 5 36 11 0 28
ADIYAMAN 626 0 13 736 3 66 15 3 6
AFYON 1 218 1 17 847 6 64 11 8 24
AĞRI 166 0 3 356 0 77 6 4 65
AMASYA 883 0 2 1 431 3 39 3 2 76
ANKARA 30 246 60 123 1 983 1 26 8 1 47
ANTALYA 17 936 1 53 2 755 8 19 8 1 45
ARTVİN 657 0 7 1 910 7 27 20 4 3
AYDIN 4 583 3 17 2 011 6 25 7 5 54
BALIKESİR 4 094 4 32 1 571 7 32 12 3 16
BİLECİK 3 657 27 7 6 367 4 1 12 2 20
BİNGÖL 353 0 5 986 0 60 14 0 9
BİTLİS 120 0 2 286 1 80 4 8 74
BOLU 2 534 8 9 3 378 1 13 12 0 22
BURDUR 823 1 4 1 465 2 37 7 1 61
BURSA 24 297 25 61 2 850 6 17 7 2 59
ÇANAKKALE 2 142 6 9 1 758 4 30 7 4 56
ÇANKIRI 496 2 2 1 344 6 42 5 4 70
ÇORUM 1 453 9 6 1 566 1 33 6 5 64
DENİZLİ 7 152 0 21 2 680 2 21 7 9 49
DİYARBAKIR 1 932 0 17 923 9 61 8 1 46
EDİRNE 1124 1 6 1 291 4 45 6 9 62
ELAZIĞ 1105 1 15 1 159 5 49 15 7 4
ERZİNCAN 367 0 6 856 4 63 14 0 8
ERZURUM 1 308 2 14 1 155 4 50 12 4 14
ESKİŞEHİR 7 385 27 13 3 525 5 10 6 2 66
GAZİANTEP 5 480 4 28 1 396 3 41 7 1 60
GİRESUN 1006 0 9 1 231 8 47 11 0 27
GÜMÜŞHANE 245 2 2 1 125 7 51 9 2 38
HAKKARİ 168 0 10 461 1 76 27 4 2
HATAY 2 392 3 27 915 3 62 10 3 32
ISPARTA 1139 0 12 1 227 7 48 12 9 12
MERSİN 3 724 3 40 1 021 4 58 11 0 29
İSTANBUL 117 003 147 301 2 392 1 23 6 2 67
İZMİR 40 180 26 82 3 530 1 9 7 2 58
KARS 207 0 2 563 4 71 5 4 69
KASTAMONU 983 1 9 1 329 1 43 12 2 21
KAYSERİ 9 778 4 23 3 384 3 12 8 0 48
KIRKLARELİ 1 978 4 8 2 287 6 24 9 3 37
KIRŞEHİR 1187 0 2 2 947 1 15 5 0 72
KOCAELİ 26 473 89 64 4 512 2 3 10 9 30
KONYA 7 659 8 44 1 693 6 31 9 7 35
KÜTAHYA 3 954 70 9 3 449 7 11 7 9 50
MALATYA 1 910 0 13 1 263 2 46 8 6 43
MANİSA 15 576 46 26 4 463 4 4 7 5 55
K.MARAŞ 2 080 0 18 1 049 3 55 9 1 39
MARDİN 512 0 14 474 2 74 13 0 11
MUĞLA 7 024 0 28 2 796 4 18 11 1 26
MUŞ 256 0 3 624 6 70 7 3 57
NEVŞEHİR 687 0 7 1 051 9 54 10 7 31
NİĞDE 679 0 6 1 013 5 59 9 0 40
ORDU 1 386 0 4 1 053 0 53 3 0 77
RİZE 814 0 5 1 067 7 52 6 6 63
SAKARYA 7 463 19 11 3 105 6 14 4 6 75
SAMSUN 3 224 0 19 1 298 3 44 7 7 51
SİİRT 301 0 1 705 8 67 2 3 79
SİNOP 203 0 2 537 5 73 5 3 71
SİVAS 1 733 0 14 1 515 9 35 12 2 18
TEKİRDAĞ 12 505 9 27 3 972 7 6 8 6 44
TOKAT 981 1 9 1 027 5 57 9 4 36
TRABZON 1 695 0 25 1 038 8 56 15 3 5
TUNCELİ 79 0 0 628 2 69 0 0 80
ŞANLIURFA 650 0 11 291 8 79 4 9 73
UŞAK 2 233 7 9 2 484 2 22 10 0 33
VAN 579 0 7 466 8 75 5 6 68
YOZGAT 1009 0 2 1 437 3 38 2 8 78
ZONGULDAK 4 646 87 14 4 069 9 5 12 3 17
AKSARAY 1 407 0 7 1 760 2 29 8 8 41
BAYBURT 101 0 1 758 4 65 7 5 53
KARAMAN 3 299 0 7 5 823 8 2 12 4 15
KIRIKKALE 759 2 6 1 542 2 34 12 2 19
BATMAN 439 0 10 547 5 72 12 5 13
ŞIRNAK 402 0 7 668 9 68 11 6 25
BARTIN 1089 11 5 2 889 2 16 13 3 10
ARDAHAN 282 0 3 1 411 0 40 15 0 7
IĞDIR 48 1 3 190 8 81 11 9 23
YALOVA 2 716 12 6 3 915 1 7 8 6 42
KARABÜK 1 860 2 14 3 783 6 8 28 5 1
KİLİS 89 0 0 344 7 78 0 0 81
OSMANİYE 1 470 0 8 1 787 9 28 9 7 34
DÜZCE 2 503 9 7 2 713 7 20 7 6 52
TOPLAM 431.276 748 1542 2.283,3   8,2  

Meslek Hastalığı Avukatı (meslek hastalığı hukuku avukatı)

Meslek hastalıkları da iş kazası kadar tehlike ve yaygındır. Son verilere bakıldığında meslek hastalığına maruz kalan işçilerin sayısı iş kazası geçiren işlerin neredeyse yarısı kadardır. Meslek hastalığına maruz kalan işçinin izlemesi gereken yol meşakkatli ve bir o kadar da yorucudur. Sabırla takip edilmesi gerekir. Böyle durumlarda işçinin kendisini yalnız hissetmemesi gerekiyor. Hukuki bir destek alınırsa süreç sonunda işçi haklarının tamamını alabilir. Ancak bunun tam tersi de mümkündür, yanlış atılan adımlar işçinin sadece hastalığa duçar olmasıyla sonuçlanır ve hiçbir tazminat da alınamayabilir. Meslek Hastalığı Avukatı tam olarak burada devreye girmektedir. Uzmanlık gerektiren bu alanla ilgili çalışmış bir hukukçu sürecin üstesinden gelecektir.

Verilere bakıldığında iş kazası ve meslek hastalığı sebebiyle hayatını kaybeden çalışanların sayısı son yıllarda zirveye ulaşmış durumdadır.

 

İş Kazası Meslek Hastalığı Rakamları
Veriler Işığında Değerlendirme Yapıldığında İş Kazası Meslek Hastalığına Bağlı Vakalar Artış Göstertermektedir.

Kaynak :https://www.mmo.org.tr/sites/default/files/ISG%20raporu%202018.pdf

İş Kazası Danışma Hattı

Bir iş kazasına maruz kaldığınız ve hukuki desteğe ihtiyacınız var. Çekinmeden bizleri arayabilirsiniz. İş Kazası Danışma Hattı tamamen ücretsizdir.  Konusunda uzman personelimiz sizlere 24 saat kesintisiz destek sağlıyoruz. Hem de hiçbir karşılık beklemeden… iş kazası avukat numarası üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz, iş hukuku avukatı ücretsiz danışma hattımız mağdur olan işçilere yardım etme mantığı üzerine çalışmaktadır. Onlara hukuki destek olup yol göstermeye amaçlamaktadır. Herkesin avukat tutmak gibi bir düşüncesi olmaya bilir. Böyle durumlarda iş hukuku avukatı tavsiyelerine ihtiyaç duyabilirsiniz. iş avukatı danışma hattımızı aramaktan çekinmeyin.

Bizimle irtibata geçtiniz andan itibaren yaşadığınız kaza titizlikle incelenir, yol gösterilmesi gerekiyorsa konusunda uzman arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır. Ancak bir hukukçu desteğine ihtiyacınız varsa ücretsiz iş hukuku avukatı tahsis etmemizde söz konusu olabilir. Tabi bunun kararı yapılacak detaylı değerlendirme sonunda verilecektir. İş hukuku avukatı ücretsiz danışma hattındaki çalışanlarımız sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra harekete geçeceklerdir.

İşçi Hakları Konusunda Uzman Avukat

İş kazası meydana geldikten sonra birçok olumsuz olayla karşılaşmanız muhtemeldir. Bunlardan bir tanesi de tedavi süreniz uzadıkça iş yerinizin memnuniyetsizliği artacaktır. Ve yasal sınıra gelindiğinde sözleşmenizi fesih etme yetkileri vardır. Böyle durumlarda İşçi Hakları Konusunda Uzman Avukat derdinize derman olacaktır. İş yeriniz ile ters düştüğünüz zaman sadece iş kazası sebebiyle değil fazla mesai, bayram, resmi tatiller, eksik ödemeler, yıllık izinler gibi konular da gündeme gelecektir.

#işkazasıavukatı #işhukukuavukatı #işçiavukatı #işkazasıdanışmahattı #ücretsizavukat #2020avukatfiyatları