Tren Kazası Avukatı

  • Home
  • Tren Kazası Avukatı

Tren Kazası Avukatı

TREN KAZALARINDA AVUKAT DESTEĞİ

Tren kazaları deyince orada bir durup iyice bir düşünmek lazım! Uzun soluklu ve zor davalardır. Tam sonuca ulaştım dediğiniz anda bir de bakmışsınız ki sürece en başından başlamışsınızdır. Örneğin Pamukova tren kazası davası defalarca görülmüş ve Pamukova tren kazası tazminat davasında karar kazadan 14 yıl sonra çıkmıştır. İşte Tam da bu nokta da Tren Kazası Avukatı’nın önemi ortaya çıkıyor. Orada da kararı yargının en tepesindeki makam olan Anayasa Mahkemesi vermiştir. Maalesef ki yapılan itirazlar ve sürecin uzatılmasından dolayı, işin içinden çıkılamamış ve son noktayı Anayasa Mahkemesi koymuştur.

Meselenin zorluğunu varın siz idrak edin. Velhasıl Tren Kazası Avukatı olmak zor iştir. Çelik gibi sinirlerinin olması gerekir. Sabırla bıkmadan usanmadan mücadele etmelisiniz ki sonuca ulaşabilesiniz…

Tren Kazası Avukatı
Tren Kazası Avukatı Size İdari Yargılama da Yol Gösterici Olacaktır.

Tren kazası davaları ( Ceza ve Tazminat ) çok bilinir bir kaza davası türü değildir. Ayrıca burada yapılan yargılamalar oldukça karmaşıktır. Çok defa ne yapıldığını ve nereye gidildiğini davayı yürüten sorumlu hukukçular bile anlamlandıramaz.

Tren kazası davalarında muhatabınız devlettir.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yollarına karşı dava açıyorsunuzdur. Ve sil sile şeklinde sorumlular mahkeme karşısına çıkmaktadır. Ancak mahkeme karşısına gelinene kadar köprünün altından çok sular geçmektedir.

Bir devlet işletmesi olan demir yollarının atamaları hükümetler tarafından yapılır. Ve politikaları ise yine hükümet tarafından atanan yetkililer aracılığıyla belirlenir. Orada meydana gelen bir olay tabii ki hükümete mal edilecektir. Ve bu sebeple mevcut iktidarı elinde bulunduran siyasiler bu tarz davaları yakından takip ederler. Hal böyle olunca hem dava popüler bir hukuksal vaka haline gelir. Hem de bu dava üzerinden güç savaşları başlar.

En son Çorlu’da meydana gelen tren kazası üzerinden örnek verecek olursak. Son mahkemeye 10’dan fazla baro başkanı katılmıştı. Çıkan sert tartışmalar sebebiyle mahkemeye defalarca ara verilmek zorunda kalınmıştı. Çorlu Tren Kazası’nda Avukat olmakta zor iş hatta bütün tren kazalarında Tren Kazası Avukatı olup, O mahkemelerde avukatlık yapmak zordur. Çünkü sizin savunma yaptığınız ve istediklerinizi almaya çalıştığınız salonda mesleğinizin en büyükleri vardır. İşinizde iyi değilseniz, yapmak istedikleriniz konusunda bilgi ve tecrübeleriniz yoksa ayaklarınız titrer tabir yerindeyse. Risk alıp ayaklarınızı titretmek yerine susmayı da tercih edebilirsiniz!

Tren kazası tazminatı hesaplamak için buraya tıklayın

Ceza Davalarında Tren Kazası Avukatı 

Tren kazalarında ceza davası süreci de yine oldukça uzun sürmektedir. Tren kazalarında örnekler üzerinden giderek anlatabiliyorsunuz. Çünkü meydana gelen kazaların büyük bir çoğunluğu kamuoyu tarafından biliniyor. 2004 yılında meydana gelen Pamukova tren kazasında ceza yargılamaları tam 10 yıl sonra yani 2014 yılında son bulmuştur. Tren kazalarının ceza davaları gerçekten zordur.

Sonuçta yine Bilirkişi raporları süreci yönlendirecektir. Ancak yapılan itirazlar ve mahkeme sürecinin gerilimli olması davayı takip eden avukatın hoşuna gitmeyecektir. Burada söyle bir yol izlenebilir Ceza davası, bu konuda uzman olan cezacı avukat tarafından takip edilebilir. Yine Tazminat davası da Tren Kazası Tazminatı uzman Avukat Tarafından takip edilmelidir.


Garanti Kaza Tazminat ekibi olarak En son Ankara’da meydana gelen tren kazasında da baktığımız davalarımız var. Tren kazası Ankara ile ilgili hukuki süreçlerimiz devam ediyor. Yine ondan önce Çorlu’da meydana gelen tren kazasında da hakkını savunduğumuz onlarca müvekkilimiz var. Bu alanda davalarınızı bize gönül rahatlığı ile teslim ederek tecrübelerimize güvenebilirsiniz. Çünkü biz bu sürecin nasıl yönetilmesi gerektiğini iyi biliyoruz…

 

#trenkazası #trenkazasıtazminatı #trenkazasıavukatı