Tren Kazası Tazminatı Hesaplama

  • Home
  • Tren Kazası Tazminatı Hesaplama

Tazminat Hesaplama
Haklılık Payı *
Hesaplama yaptığınızda bildirmiş olduğunuz kişisel verileriniz 6698 sayılı kanun gereğince şirketimiz bünyesinde gönderme amacınız doğrultusunda işlenecektir.

Tren Kazası Tazminatı Hesaplama

Tren Kazalarında Maddi ve Manevi Tazminat Hesaplama

 Tren kazalarında tazminat hesaplamak aslında diğer kazalarda tazminat hesaplamaktan çokta farklı değildir. Tren Kazası Tazminat Hesaplama yapabilmek için belirli değerlerin elimizde olması lazım. Hesaplamama kısmına geçmeden önce şunu belirtelim tren kazalarında mağdur olan kazazedeler çoğunlukla yüzde yüz haklı konumdadırlar. Çünkü kazaya karışan kişiler araç içerisinde yolcu olarak bulunmaktadırlar.

Tren kazalarında ölüm halinde devreye destekten yoksun kalma tazminatı hükümleri girer. Yaralanma halinde ise yine bedeni hasarlarla ilgili hesaplama yöntemleri kullanılarak tazminat miktarı belirlenir. Tren kazalarının, trafik kazalarından tek farkı anlaşma ve uzlaşma yoluyla kısa sürede alamıyorsunuz. Ya da sigorta tahkim komisyonuna başvurarak 4 ila 8 ay gibi bir sürede de sonuca ulaşamıyorsunuz. Tazminat süreciniz mahkeme yoluyla ilerliyor. Ve burada yapılacak tren kazası tazminatı hesaplamasını da yine alanında uzman mahkemelerin tayin ettiği bilirkişiler gerçekleştiriyor.

Tren kazası tazminatı aktüer hesaplama noktasında kazazedelerin endişe edecekleri bir durum söz konusu değil. Ama yine de emin olmak için alacağınız tazminat miktarını dışarıdan bağımsız bir başka alanında uzman aktüer hesaplama yapan kişi ya da kurumları yaptırmanızda fayda var.

Tren kazalarında maddi tazminat davası

Tren kazası sonucu meydana gelen maddi zararlarınızı karşılamak için açılan bir dava türüdür. Kaza sebebiyle o gün işinizden geri kalmışsınızdır. 1 yıl boyunca çalışamamışsınızdır. Yaralanmış ya da tren kazası sebebiyle bir yakınınız vefat etmiştir. Bu kayıpların hepsi maddi tazminat içerisinde değerlendirilir. Sağlık giderleriniz, kalıcı ve geçici iş gücü kaybınız, vefat var ise geride kalanlara tazminat, cenaze ve defin giderleri tren kazası maddi tazminat kısmında değerlendirilir.

Yaralanmalı tren kazası tazminatı

Tren kazası sonucu aldığınız yaralanmalara karşılık alacağınız tazminat Yaralanmalı tren kazası tazminatı hesaplama ile ortaya çıkarılır.Yaşınız

Maaşınız

Kazada ki kusur oranınız

 Vücudunuzda meydana gelen hasar oranı

Bunları ortaya çıkarttıktan sonra hesaplamanız yapılabilir. Ancak tren kazalarında kusur durumu biraz daha farklıdır. Sizin alacağınız tazminat oranına ve tazminatı kimden alacağınıza etki etmez ama bekletici sebeptir.

Ölümlü tren kazası tazminatı

  1. Tren kazası sonucunda ölüm meydana gelmişse Tren Kazası Destekten Yoksun Kalma Tazminatı devreye girer. Tazminat miktarı hesaplanırken
  2. Vefat eden kişinin yaşı,
  3. Vefat eden kişinin maaşı,
  4.  Geride kalan anne, baba, eş ve çocukların yaşı

Değerlendirilerek ölümlü tren kazası tazminatı hesaplama yapılır.  Yine hesaplama yapılırken kazada sonucu vefat eden kişi önce yaralanmış ve tedavi görmüş ise bu giderler karşılanır. Cenaze ve defin giderleri, cenazenin bir yerden bir yere nakledilmesi, taziye için yapılan masraflar (misafir ağırlama, yemek..vb. )yine Tren Kazası Destekten Yoksun Kalma Tazminatı Hesaplama içerisinde değerlendirilir.

Tren kazası tazminatı hesaplaması yapılırken Yargıtay kararları baz alınır. Yapılan hesaplama noktasında bir karışıklık, bir eksiklik olduğunu düşünüyorsanız bilirkişi raporuna itiraz ederek yeniden hesaplama yaptırabilirsiniz.

#trenkazasıtazminathesaplama #trenkazatazminathesap